Domů Plavby R5 - Perly vzdialeného juhu (z Dubrovníka)

R5 - Perly vzdialeného juhu (z Dubrovníka)


Typ: Relax plavby

Trasa: DUBROVNÍK - MLJET - HVAR - BOL (BRAČ) - SPLIT - KORČULA - ŠIPAN - DUBROVNÍK

Zistiť ceny

Ceny plavby

Program plavby

Deň 1 (Nedeľa): DUBROVNÍK (V)

Nalodenie bude prebiehať od 13 hodín v prístave Gruž v Dubrovníku. Prvé jedlo na lodi tento deň je večera. Večer voľný k prechádzke historickým mestom Dubrovník (UNESCO). Zvláštne čaro dodávajú mestu starodávne budovy z doby, kedy bol Dubrovník samostatnou republikou. Väčšina architektúry starého mesta je postavená v renesančnom či gotickom štýle. Úplne unikátne sú potom mestské hradby. Voľné popoludnie využite k prechádzke po týchto majestátnych hradbách. Viac času na prehliadku mesta bude v sobotu po návrate späť do Dubrovníka. Prenocovanie na lodi v prístave Gruž.

Deň 2 (Pondelok): DUBROVNÍK - MLJET (R, O)

Po raňajkách loď vypláva k ostrovu Mljet. Obed cestou na lodi. Časť ostrova Mljet je národným parkom s dvoma nádhernými slanými jazerami tyrkysovej farby, prepojenými úzkymi kanálmi s otvoreným morom. Popoludnie voľné na prehliadku národného parku. Možnosť preplávať na ostrovček Sv. Marije s kláštorom, nachádzajúci sa uprostred Veľkého jazera. Chodníky okolo jazier sú skvelé k prechádzkam alebo výletom na bicykloch, ktoré si tu môžete prenajať. Prenocovanie na lodi v prístave Polače alebo Pomena (záleží na voľných miestach v prístavoch).

Deň 3 (Utorok): MLJET - HVAR (R, O)

Skoro ráno vypláva loď k malému ostrovu Šćedro, blízko južného pobrežia ostrova Hvar. Raňajky na lodi vystrieda kúpanie v priezračnom mori. Po obede pokračuje loď k šarmantnému historickému mestu Hvar. Možnosť prehliadky mesta - nádherný prístav s jachtami, renesančná katedrála, obecné divadlo z roku 1612 (najstaršie v Európe) a mnoho ďalších pamiatok. Vo Hvare sa nachádza aj mnoho reštaurácií, barov, vyhlásených nočných klubov aj štýlových obchodíkov so suvenírmi. Prenocovanie na lodi vo Hvare.

Deň 4 (Streda): HVAR - BOL (BRAČ) - SPLIT (R, O)

Po raňajkách loď vypláva k mestečku Bol na ostrove Brač. Bol je známy predovšetkým plážou Zlatni Rat, pravdepodobne najkrajšou plážou Chorvátska. Zlatni Rat je mys, ktorého výbežok tvorený drobnými guľatými kamienkami sa pohybuje zo strany na stranu podľa smeru vetra a vĺn. Obed na lodi. V neskorom popoludní príchod do Splitu, druhému najväčšiemu mestu Chorvátska. V Splite sa nachádzajú rímske stavby, predovšetkým unikátny Diokleciánov palác zo 4. st. n. l. (UNESCO) - možnosť komentovanej prehliadky so sprievodcom (v angličtine). Večer a prenocovanie na lodi v Splite.

Deň 5 (Štvrtok): SPLIT - KORČULA (R, O)

Po raňajkách loď vypláva k ostrovu Korčula - rodnému miestu cestovateľa Marca Pola. Cestou obed na lodi v niektorej z pokojných zátok. Čoskoro popoludní príchod do nádherného historického mesta Korčula. Mohutné hradby a obranné veže obklopujú staré mesto. Počas prechádzky ulicami usporiadanými do tvaru rybej kostry objavíte staré kostoly a múzeá. Doprajte si tú nejeden gurmánsky zážitok v niektorej z mnohých reštaurácií. Pre tých, ktorí hľadajú večernú zábavu, je tu mnoho barov a klubov. Prenocovanie na lodi v Korčuli.

Deň 6 (Piatok): KORČULA - ŠIPAN (R, O, KV)

Počas raňajok loď pokračuje k Elafitským ostrovom, nachádzajúcim sa západne od Dubrovníka. Patria tu ostrovy Šipan, Lopud a Koločep (Kalamota). Tieto ostrovy lákajú turistov predovšetkým vďaka krásnym scenériám a plážam. Pri jednom z týchto malých ostrovov je naplánovaný obed a kúpanie. Najväčším ostrovom súostrovia Elafiti je Šipan - pri ňom loď zakotví. Tento večer si na lodi užijete Kapitánsku večeru - je zahrnutá v cene pri lodiach kategórií Premium a Premium Superior. Prenocovanie na lodi v prístave ostrova Šipan.

Deň 7 (Sobota): ŠIPAN - DUBROVNÍK (R, O)

Po raňajkách loď vypláva späť k Dubrovníku. Cestou nádherné výhľady na pobrežie, obed na lodi. V skorom popoludní príchod do Dubrovníka. Celé popoludnie je teda k dispozícii na prehliadku tohto úchvatného historického mesta alebo na kúpanie. Môžete sa zúčastniť komentovanej prehliadky Dubrovníka so sprievodcom (v angličtine) - je zahrnutá v cene pri lodiach kategórií Premium a Premium Superior. Odporúčame prechádzku po 1940 m dlhých mestských hradbách (spoplatnené) a tristometrovou promenádnou triedou Stradun. Môžete sa tiež vyviezť lanovkou na horu Srđ, odkiaľ budete mať príležitosť vyfotografovať najlepšie zábery Dubrovníka. Sú odkiaľ nádherné výhľady na Dubrovník, zvlášť na hradby a Elafitské súostrovie. Prenocovanie na lodi v prístave Gruž v Dubrovníku.

Deň 8 (Nedeľa): DUBROVNÍK (R)

Posledný deň, raňajky na lodi, ukončenie programu a vylodenie o 9 hod.

Kapitán lode si vyhradzuje právo na zmenu trasy (napr. z dôvodu nepriaznivého počasia).

Prosíme, prečítajte si tiež Lodný poriadok a Platobné a storno podmienky.

Fakultatívne výlety si dohodnete až na lodi - ich realizácia môže závisieť od počtu záujemcov.

Kategórie lodí na tejto trase

Turnusy plavieb

Nedeľa - nedeľa

Garantované termíny vyplávania

Premium a Traditional En Suite - každú nedeľu od 13.5. do 14.10.

Traditional - 13.5., 20.5., 7.10. a 14.10.

Ak sa vám nezobrazí žiadna ponuka, zmeňte termín, kategóriu lodi, alebo typ kajuty, prípadne vyberte inú trasu.

Zľavy a príplatky

Osoba na 3. lôžku v kajute - zľava 30 %

Dieťa do 9,99 rokov - zľava 50 %

Využitie kajuty iba 1 osobou - príplatok 50 %

V cene nie sú zahrnuté prístavné poplatky vo výške 40 €/osobu/týždeň (platí sa na mieste kapitánovi lodi).

Chcete poradiť s výberom plavby?

Odporučíme vám presne to, čo potrebujete.

Zavolajte nám: +420 542 221 714

Sme tu pre vás: Po-Pia 8.30–17.00

Nie je pre vás táto plavba to pravé?
Pozrite sa na iné plavby v Chorvátsku.

Zobraziť iné plavby