Domů Plavby R5 - Perly vzdialeného juhu (z Dubrovníka)

R5 - Perly vzdialeného juhu (z Dubrovníka)


Typ: Relax dovolenka na lodi

Trasa: DUBROVNÍK - MLJET - HVAR - BOL (BRAČ) - SPLIT - KORČULA - ŠIPAN - DUBROVNÍK

Prečo zvoliť túto plavbu

Táto klasická okružná plavba vás zavedie na vyhlásené aj menej známe miesta v oblasti Južnej a Strednej Dalmácie.

Zistiť ceny

Ceny plavby

Program plavby

Deň 1 (Nedeľa): DUBROVNÍK (V)

Nalodenie bude prebiehať od 13 hodín v prístave Gruž v Dubrovníku. Prvé jedlo na lodi v tento deň je večera. Večer voľný na prechádzku historickým mestom Dubrovník (UNESCO). Zvláštne čaro dodávajú mestu starodávne budovy z čias, kedy bol Dubrovník samostatnou republikou. Väčšina architektúry starého mesta je postavená v renesančnom či gotickom štýle. Úplným unikátom sú mestské hradby. Využite voľné popoludnie na prechádzku po týchto majestátnych hradbách. Viac času na prehliadku mesta bude v sobotu po návrate späť do Dubrovníka. Prenocovanie na lodi v prístave Gruž.

Deň 2 (Pondelok): DUBROVNÍK - MLJET (R, O)

Po raňajkách loď vypláva k ostrovu Mljet. Obed cestou na lodi. Časť ostrova Mljet je národným parkom s dvomi nádhernými slanými jazerami tyrkysovej farby, prepojenými úzkymi kanálmi s otvoreným morom. Popoludnie voľné na prehliadku národného parku. Možnosť preplávať na ostrovček Sv. Marije s kláštorom, nachádzajúci sa uprostred Veľkého jazera. Chodníky okolo jazier sú skvelé na prechádzky alebo výlety na bicykloch, ktoré si tu môžete prenajať. Prenocovanie na lodi v prístave Polače alebo Pomena (záleží na voľných miestach v prístavoch).

Deň 3 (Utorok): MLJET - HVAR (R, O)

Skoro ráno vypláva loď k malému ostrovu Šćedro, blízko južného pobrežia ostrova Hvar. Raňajky na lodi vystrieda kúpanie v priezračnom mori. Po obede loď pokračuje k šarmantnému historickému mestu Hvar. Možnosť prehliadky mesta - nádherný prístav s jachtami, renesančná katedrála, obecné divadlo z roku 1612 (najstaršie v Európe) a mnoho ďalších pamiatok. Vo Hvare sa nachádza aj mnoho reštaurácií, barov, vyhlásených nočných klubov a štýlových obchodíkov so suvenírmi. Prenocovanie na lodi vo Hvare.

Deň 4 (Streda): HVAR - BOL (BRAČ) - SPLIT (R, O)

Po raňajkách loď vypláva k mestečku Bol na ostrove Brač. Bol je známy predovšetkým plážou Zlatni Rat, pravdepodobne najkrajšou plážou Chorvátska. Zlatni Rat je mys, ktorého výbežok tvorený drobnými guľatými kamienkami sa pohybuje zo strany na stranu podľa smeru vetra a vĺn. Obed na lodi. Neskoro popoludní príchod do Splitu, druhého najväčšieho mesta Chorvátska. V Splite sa nachádzajú rímske stavby, predovšetkým unikátny Diokleciánov palác zo 4. st. n. l. (UNESCO) - možnosť komentovanej prehliadky so sprievodcom (v angličtine). Večer a prenocovanie na lodi v Splite.

Deň 5 (Štvrtok): SPLIT - KORČULA (R, O)

Po raňajkách loď vypláva k ostrovu Korčula - rodnému miestu cestovateľa Marca Pola. Cestou obed na lodi v niektorej z pokojných zátok. Čoskoro popoludní príchod do nádherného historického mesta Korčula. Staré mesto obklopujú mohutné hradby a obranné veže. Počas prechádzky ulicami usporiadanými v tvare rybej kostry objavíte staré kostoly a múzeá. Doprajte si tu gurmánske zážitky v niektorej z mnohých reštaurácií. Pre tých, ktorí hľadajú večernú zábavu, je tu mnoho barov a klubov. Prenocovanie na lodi v Korčuli.

Deň 6 (Piatok): KORČULA - ŠIPAN (R, O, KV)

Počas raňajok loď pokračuje k Elafitským ostrovom, nachádzajúcim sa západne od Dubrovníka. Patria tu ostrovy Šipan, Lopud a Koločep (Kalamota). Tieto ostrovy lákajú turistov predovšetkým vďaka krásnym scenériám a plážam. Pri jednom z týchto malých ostrovov je naplánovaný obed a kúpanie. Najväčším ostrovom súostrovia Elafiti je Šipan - pri ňom loď zakotví. Tento večer si na lodi užijete Kapitánsku večeru - je zahrnutá v cene pri lodiach kategórií Premium a Premium Superior. Prenocovanie na lodi v prístave ostrova Šipan.

Deň 7 (Sobota): ŠIPAN - DUBROVNÍK (R, O)

Po raňajkách loď vypláva späť k Dubrovníku. Cestou nádherné výhľady na pobrežie, obed na lodi. Skoro popoludní príchod do Dubrovníka. Celé popoludnie je teda k dispozícii na prehliadku tohto úchvatného historického mesta alebo na kúpanie. Môžete sa zúčastniť komentovanej prehliadky Dubrovníka so sprievodcom (v angličtine) - je zahrnutá v cene pri lodiach kategórií Premium a Premium Superior. Odporúčame prechádzku po 1940 m dlhých mestských hradbách (spoplatnené) a tristometrovej promenádnej triede Stradun. Môžete sa tiež vyviezť lanovkou na horu Srđ, odkiaľ budete mať príležitosť vyfotografovať najlepšie zábery Dubrovníka. Sú odtiaľ nádherné výhľady na Dubrovník, zvlášť na hradby a Elafitské súostrovie. Prenocovanie na lodi v prístave Gruž v Dubrovníku.

Deň 8 (Nedeľa): DUBROVNÍK (R)

Posledný deň, raňajky na lodi, ukončenie programu a vylodenie o 9 hod.

Kapitán lode si vyhradzuje právo na zmenu trasy (napr. z dôvodu nepriaznivého počasia).

Prosíme, prečítajte si tiež Lodný poriadok a Platobné a storno podmienky.

Fakultatívne výlety si dohodnete až na lodi - ich realizácia môže závisieť od počtu záujemcov.

Kategórie lodí na tejto trase

Cena od: 0 EUR osobu
Platí pre: Kategória PREMIUM (predtým A+), Pod palubou
Presnú cenu uvidíte nižšie po zadaní vlastných parametrov.

Turnusy plavieb

Nedeľa - nedeľa
Zistite cenu plavby
Táto trasa nemá v zadanej sezóne voľné termíny. Zmeňte trasu alebo sezónu.

Zľavy a príplatky

Osoba na 3. lôžku v kajute - zľava 30 %

Dieťa do 9,99 rokov - zľava 50 %

Využitie kajuty iba 1 osobou - príplatok 50 %

V cene nie sú zahrnuté prístavné poplatky vo výške 40 €/osobu/týždeň (platí sa na mieste kapitánovi lodi).

Chcete poradiť s výberom plavby?

Odporučíme vám presne to, čo potrebujete.

Zavolajte nám: +420 542 221 714

Sme tu pre vás: Po-Pia 8.30–17.00

Nie je pre vás táto plavba to pravé?
Pozrite sa na iné plavby v Chorvátsku.

Zobraziť iné plavby