Domů Informácie Doprava a parkovanie

Doprava a parkovanie

Doprava do Chorvátska, do miesta vyplávania, ani parkovné nie sú zahrnuté v cene plavby. Dopravu si každý zákazník zaisťuje sám. V prístavoch je možné zaparkovať.

Parkovanie v miestech vyplávania

Autom dôjdete až do prístavu, zapíšete sa na loď a vyložíte si tam batožinu.

V Opatiji je možné auto zaparkovať na stráženom parkovisku. Prosíme, povedzte nám vopred, že máte záujem o pomoc so zabezpečením parkovacieho miesta v prístave - odovzdáme túto informáciu organizátorovi plavby. Po príchode do prístavu sa stretnete s členom posádky a toho potom budete nasledovať vo svojom vozidle až na parkovisko. Parkovisko je z prístavu vzdialené asi 10 minút. Môžete tiež dať kľúče od auta zástupcovi organizátora plavby a ten vám auto zaparkuje (a na konci plavby opäť privezie do prístavu).

Vo Splite je možné parkovať vo verejných garážach. Ešte pred odchodom do Chorvátska od nás dostanete PDF mapku s vyznačením garáží, kde môžete auto zaparkovať, a cesty, ako sa tam dostanete. Je to z prístavu asi 5-7 minút. Do prístavu sa potom vraciate buď pešo, alebo miestnym autobusom. Prípadne vás môže nasmerovať aj personál organizátora plavby, ktorého stretnete pri lodi. Miesto v garážach však nie je možné vopred zarezervovať, počítajte teda, prosíme, s dostatočnou časovou rezervou pred časom vyplávania lode.

Cena parkovného je v rozpätí 10–15 EUR/deň.

Kde lode nájdete

Lode nájdete v týchto prístavoch:

  • v Opatiji: hlavný prístav v Opatiji (adresa je Zert bb) - nie prístav Ičići, ani přístav Admiral. V hlavnom prístave sa nachádza aj reštaurácia Bevanda a Molo a bar Hemingway. Na ukazovateľoch je hlavný prístav v Opatiji označený ako „TRAJEKTNÁ LUKA“.
  • v Splite: hlavný trajektový prístav v Splite (označený ako "TRAJEKTNA LUKA"). Nachádza sa tu aj centrálna autobusová stanica a vlaková stanica.

Svoju loď poznáte podľa jej mena, ktoré je napísané na jej prednom boku (oznámime vám ho najneskôr 10 dní pred dátumom vyplávania).