Domů Informácie Doprava a parkovanie

Doprava a parkovanie

Doprava do Chorvátska, do miesta vyplávania, ani parkovné nie sú zahrnuté v cene plavby. Dopravu si každý zákazník zaisťuje sám. V prístavoch je možné zaparkovať.

Parkovanie v miestech vyplávania

V Opatiji je možné zaistiť parkovanie na stráženom parkovisku. Prosíme, oznámte nám vopred, že máte záujem o zabezpečenie parkovacieho miesta v prístave. Odovzdáme túto informáciu personálu lode.

V Splite je možné zaparkovať vo verejných garážach (nie je možné vopred zarezervovať parkovacie miesto).

Cena parkovného je v rozpätí 10–15 EUR/deň.

Autom môžete pohodlne prísť až do prístavu, zapísať sa na loď, preniesť si batožinu a potom:

  • v Opatiji: prenecháte auto personálu organizátora plavby (prítomný pri lodi) na zaparkovanie (na konci plavby vám auto opäť privezie do prístavu).
  • v Splite: ešte pred odjazdom do Chorvátska od nás dostanete mapku (PDF) s vyznačenými garážami, kde je možné auto zaparkovať, a cestami, ako sa tam dostanete. Je to z prístavu asi 5–7 minút. Do prístavu sa potom vrátite buď pešo, alebo miestnym autobusom. Prípadne vás môže nasmerovať aj personál organizátora plavby.

Kde lode nájdete

Lode nájdete v týchto prístavoch:

  • v Opatiji: hlavný prístav v Opatiji - nie prístav Ičići, ani přístav Admiral (v hlavnom prístave sa nachádza aj reštaurácia Bevanda a bar Hemingway)
  • v Splite: hlavný trajektový prístav v Splite (označený ako "TRAJEKTNA LUKA"). Nachádza sa tu aj centrálna autobusová stanica a vlaková stanica.

Svoju loď poznáte podľa jej mena, ktoré je napísané na jej prednom boku (oznámime vám ho najneskôr 10 dní pred dátumom vyplávania).