Domů Plavby Plavba R4 - Poklady Severnej Dalmácie (zo Splitu)

Plavba R4 - Poklady Severnej Dalmácie (zo Splitu)

Spoznajte najkrajšie národné parky Chorvátska - vodopády na rieke Krka a súostrovie Kornati. Obdivujte historické mestá s pamiatkami zapísanými v zozname UNESCO - Trogir, Split a Zadar. Objavte skryté zátoky a vykúpte sa v krištáľovo čistom mori. Skvelo namiešaná dovolenka na lodi plná odpočinku a spoznávania. Ale pozor - ide sa len v dvoch termínoch!


Typ: Relax dovolenka na lodi

Trasa: SPLIT - PRIMOŠTEN/ROGOZNICA - SKRADIN (VODOPÁDY KRKA) - ŠIBENIK - VODICE - KORNATI - SALI (DUGI OTOK) - ZADAR - ZLARIN - TROGIR - SPLIT

Zistiť ceny

Ceny plavby

Program plavby

Deň 1 (Sobota): SPLIT - ROGOZNICA (O)

Nalodenie prebieha od 11 hodín. Loď vypláva z prístavu v Splite o 13.00 hod. Obed na lodi (prvé jedlo), potom zastávka na kúpanie v pokojnej zátoke. Večer a prenocovanie na lodi v Rogoznici. Nevynechajte návštevu niektorej z miestnych reštaurácií či kaviarní a ochutnajte obľúbené víno Babić.

Deň 2 (Nedeľa): ROGOZNICA - NP KRKA (SKRADIN) - ŠIBENIK - VODICE (R, O)

Počas raňajok loď vypláva k národnému parku Krka - nedotknutá príroda a krásne vodopády, pod ktorými sa možno vykúpať. Loď zakotví v Skradine. Počas obeda na lodi si užijete krásnych výhľadov na kaňon rieky Krka. Loď bude pokračovať ďalej do Šibeniku. Voľné popoludnie na prehliadku tohto historického mesta s množstvom starodávnych budov (napr. Gotický Foskolov palác) a kostolov (napr. barokový chrám Sv. Lorenca). Perlou Šibeniku je katedrála Sv. Jakova (UNESCO). Potom loď pokračuje do energického mestečka Vodice - množstvo reštaurácií, barov a kaviarní. Večer a prenocovanie vo Vodiciach.

Deň 3 (Pondelok): VODICE - NP KORNATI - SALI (DUGI OTOK) (R, O)

Raňajky na lodi. Loď vypláva k národnému parku Kornati (vstup do parku 15-17 eur sa platí na mieste). Kornati je súostrovie 140 ostrovov a útesov a jedná sa o jeden z najpodivuhodnejších národných parkov Chorvátska. Nachádzajú sa tu tiež pozostatky starého ilýrskeho opevnenia, rímske domy a staré kresťanské kostoly (napr. kostol Sv. Marije). Obed na lodi. Večer a prenocovanie na lodi v Sali na ostrove Dugi Otok.

Deň 4 (Utorok): SALI (DUGI OTOK) - ZADAR (R, O)

Raňajky na lodi, ranné a dopoludňajšie kúpanie. Popoludní loď pokračuje ďalej do Zadaru, kde sa môžete zúčastniť komentovanej prehliadky mesta (so sprievodcom v angličtine) - je zahrnutá v cene pri lodiach kategórií Premium a Premium Superior. Obed na lodi. Zadar bol po stáročia metropolou celej Dalmácie. Dnes je bohatým, monumentálnym dedičstvom svetového významu, ktorý je vidieť na každom kroku: románsky tribunál z 1. st. n. l., kostol sv. Donata z 9. st. n. l. (najslávnejšia stredoveká bazilika a symbol mesta), mohutné mestské hradby s reprezentatívnymi bránami z 16. st. n. l., množstvo palácov, víl a iných monumentov. Mesto je tiež plné skvelých reštaurácií. Zaujímavosťou Zadaru je Morský organ so svetelno-hudobnou show Pozdrav Slnku. Prenocovanie na lodi v Zadare.

Deň 5 (Streda): ZADAR - ZLARIN (R, O, KV)

Raňajky na lodi. Návrat späť na juh pozdĺž dalmátskeho pobrežia, až k ostrovčeku Zlarin, ktorý je súčasťou šibenského súostrovia. Cestou zastávka na kúpanie v jednej z mnohých krásnych zátok. Obed na lodi. Zlarin je pokojný ostrov bez automobilov. V jeho vodách sa od 15. storočia pestovali koraly a táto tradícia sa dnes pomaly obnovuje. Z koralu si tu môžete zakúpiť aj pekné suveníry. Tento večer si na lodi užijete Kapitánsku večeru - je zahrnutá v cene pri lodiach kategórií Premium a Premium Superior. Večer a prenocovanie na lodi v prístave na Zlarine.

Deň 6 (Štvrtok): ZLARIN - TROGIR (R, O)

Po raňajkách loď vypláva k historickému mestu Trogir. Cestou zastávka na kúpanie v tichej zátoke s priezračnou vodou. Po obede priplávanie do Trogiru - jedného z najkrajších chorvátskych miest. Jeho staré centrum je právom zapísané na zozname UNESCO a hovorí sa mu "malé Benátky" alebo tiež "plávajúce mestské múzeum". Bol tu nájdený grécky reliéf zo 4. storočia a obdivovať tu môžete rad pamiatok, staré mestské hradby a obranné veže. Nesklamú vás ani miestne reštaurácie, bary a kaviarne. Môžete sa zúčastniť komentovanej prehliadky mesta (so sprievodcom v angličtine) - je zahrnutá v cene pri lodiach kategórie Premium Superior. Večer a prenocovanie na lodi v Trogire.

Deň 7 (Piatok): TROGIR - SPLIT (R, O)

Raňajky na lodi. Dopoludňajšie kúpanie v zátoke pri ostrove Čiovo, ktorý je s Trogirom spojený mostom. Obed na lodi. Popoludní loď pokračuje späť do Splitu, druhého najväčšieho chorvátskeho mesta, s krásnou promenádou. V Splite sa nachádzajú rímske stavby, predovšetkým unikátny Diokleciánov palác zo 4. st. n. l. (UNESCO). Možnosť samostatnej prehliadky mesta alebo sa môžete zúčastniť komentovanej prehliadky Splitu (so sprievodcom v angličtine) - je zahrnutá v cene pri lodiach kategórie Premium Superior. Večer a prenocovanie na lodi v Splite.

Deň 8 (Sobota): SPLIT (R)

Posledný deň, raňajky na lodi, ukončenie programu a vylodenie o 9.00 hod.

Kapitán lode si vyhradzuje právo na zmenu trasy (napr. z dôvodu nepriaznivého počasia).

Prosíme, prečítajte si tiež Lodný poriadok a Platobné a storno podmienky.

Fakultatívne výlety

Výlet do Mostaru (zo Splitu)

Celodenný výlet autobusom do Mostaru (UNESCO) - najkrajšieho mesta v Bosne a Hercegovine. Ikonický Starý Most (Stari Most) je dokladom dlhoročnej tureckej nadvlády, návšteva starého bazáru, mešity a typického tureckého domu.

 • Kedy: v sobotu po ukončení plavby (7.00-20.00 hod.)
 • Cena: 75 €/osobu - v cene je zahrnutá doprava autobusom, anglicky hovoriaci sprievodca
 • Min. počet osôb: 10
 • Nutnosť cestovného pasu

Výlet do národného parku Plitvice (zo Splitu)

Celodenný výlet autobusom do jedinečného národného parku Plitvické jazerá (UNESCO) - sústava 16tich sladkovodných jazier s priezračnou vodou, prepojených nádhernými vodopádmi.

 • Kedy: v sobotu po ukončení plavby (7.30-19.00 hod.)
 • Cena: 62 €/osobu - v cene je zahrnutá doprava autobusom, anglicky hovoriaci sprievodca
 • Cena nezahŕňa: vstup do národného parku (vrátane plavby loďou po jazere a jazdy vláčikom) - výška vstupného závisí od termínu návštevy.
 • Odporúčanie: pohodlná obuv

Návšteva vinárstva Bibich

V dedine Plastovo pri Skradine môžete navštíviť vinárstvo Bibich produkujúce vynikajúce biele aj červené víno (vyváža sa aj do USA). Dĺžka 2-3 hodiny.

 • Cena: 55 €/osobu - zahŕňa spiatočnú dopravu zo Skradinu do vinárstva Bibich v dedine Plastovo (cca 15 minút), ochutnávku vín a malé občerstvenie.
 • Min. počet osôb: 15

Prehliadky historických miest Zadar, Trogir, Split

Prehliadka mesta Zadar je už zahrnutá v cene na lodiach kategórií Premium Superior a Premium.
Prehliadka miest Trogir a Split je už zahrnutá v cene na lodiach kategórie Premium Superior.

 • Cena: 10 €/osobu - zahŕňa komentovanú prehliadku (anglicky hovoriaci sprievodca)
 • Možnosť objednať si dopredu naslúchadlo pre komentáre k prehliadkam vo zvolenom jazyku (10 €/týždeň).
 • Min. počet osôb: 10

Ponuka a ceny fakultatívnych výletov sa môžu meniť. Aktuálne informácie vám poskytne posádka / sprievodca na lodi. Fakultatívne výlety si dohodnete až na mieste - ich realizácia môže závisieť od počtu záujemcov.

Kategórie lodí na tejto trase

Cena od: 965 EUR osobu
Platí pre: Kategória lodí TRADITIONAL EN SUITE, Pod palubou
Presnú cenu uvidíte nižšie po zadaní vlastných parametrov.

Turnusy plavieb

Sobota - sobota

Využite benefity

Na úhradu dovolenky na lodi môžete využiť aj zamestnanecké benefitné programy UpBenefia od spoločnosti Up Déjeuner. Ako uhradiť dovolenku cez benefity
Zistite cenu plavby
Kategória lodí TRADITIONAL EN SUITE, Na palube, 1 osoba
17.08.2024 (So) - 24.08.2024 (So) | Detail termínu
1 022 EUR za 1 osobu
Kategória lodí TRADITIONAL EN SUITE, Pod palubou, 1 osoba
17.08.2024 (So) - 24.08.2024 (So) | Detail termínu
965 EUR za 1 osobu
Kategória lodí PREMIUM SUPERIOR, Na palube, 1 osoba
17.08.2024 (So) - 24.08.2024 (So) | Detail termínu
1 703 EUR za 1 osobu
Kategória lodí PREMIUM SUPERIOR, Pod palubou, 1 osoba
17.08.2024 (So) - 24.08.2024 (So) | Detail termínu
1 419 EUR za 1 osobu
Kategória lodí PREMIUM, Na palube, 1 osoba
17.08.2024 (So) - 24.08.2024 (So) | Detail termínu
1 419 EUR za 1 osobu
Kategória lodí PREMIUM, Pod palubou, 1 osoba
17.08.2024 (So) - 24.08.2024 (So) | Detail termínu
1 249 EUR za 1 osobu

Zľavy a príplatky

Osoba na 3. lôžku v kajute - zľava 30 %

Dieťa do 9,99 rokov - zľava 50 %

Využitie kajuty iba 1 osobou - príplatok 50 %

V cene nie sú zahrnuté prístavné poplatky vo výške 60 €/osobu/týždeň (platí sa na mieste kapitánovi lodi).

Chcete poradiť s výberom plavby?

Odporučíme vám presne to, čo potrebujete.

Zavolajte nám: +420 542 221 714

Sme tu pre vás: Po-Pia 8.30–17.00

Nie je pre vás táto plavba to pravé?
Pozrite sa na iné plavby v Chorvátsku.

Zobraziť iné plavby