Domů Plavby Plavba R3 - Divoká Stredná Dalmácia (zo Splitu)

Plavba R3 - Divoká Stredná Dalmácia (zo Splitu)

Dovolenka na lodi pre skutočných milovníkov prírody. Táto plavba vás zavedie na miesta, kam sa dostane len málokto. Objavíte vzdialené ostrovy, ich prírodné fenomény a slávne historické mestá Jadranu. Vykúpete sa na najkrajšej chorvátskej pláži Zlatni rat. S rezerváciou tejto plavby neváhajte - vyráža len v troch termínoch!


Typ: Relax dovolenka na lodi

Trasa: SPLIT - OMIŠ/PUČIŠĆA (BRAČ) - KORČULA - ULBI (LASTOVO) - RAVNIK - KOMIŽA/VIS - BIŠEVO - STARI GRAD (HVAR) - BOL (BRAČ) - SPLIT

Zistiť ceny

Ceny plavby

Program plavby

Deň 1 (Sobota): SPLIT - OMIŠ/PUČIŠĆA (BRAČ) (O)

Nalodenie prebieha od 11 hodín. Loď vypláva zo Splitu o 13 hodine. Obed na lodi spríjemnia výhľady na dalmatínske pobrežie. Loď mieri do Omiša alebo na ostrov Brač do dediny Pučišća (záleží na voľných miestach v prístavoch). Cestou zastávka na kúpanie. (a) Omiš je malebné mestečko s príkrymi skalnatými horami, kde do mora vteká rieka Cetina. Fakultatívne rafting na rieke Cetina (34 €/osobu) alebo lanový sklz (Zipline) nad kaňonom rieky (60 €/osobu). V Omiši môžete šplhať po starých mestských hradbách, zahrať si plážový volejbal alebo sa len tak prechádzať starým mestom. (b) Pučišća je typické dalmatínske mestečko, situované v hlbokej zátoke na severnej strane ostrova Brač. Je to centrum ťažby a spracovania svetovo presláveného bračského mramoru (je z neho postavený Biely dom vo Washingtone, Liverpoolská katedrála ai.). Možnosť navštíviť miestnu kamenársku dielňu. Pučišća môže ponúknuť tiež krištáľovo čisté more, nádhernú prírodu, domácu kuchyňu, víno a olivový olej. Prenocovanie na lodi v prístave. Prehliadka historického mesta Split bude možná v piatok po návrate lode do Splitu.

Deň 2 (Nedeľa): OMIŠ/PUČIŠĆA - KORČULA (R, O)

Skoro ráno loď vypláva k ostrovu Korčula - rodnému miestu cestovateľa Marca Pola. Cestou raňajky a zastávka na kúpanie. Obed na lodi si vychutnáte blízko dedinky Loviště na západnom konci Pelješacu, alebo v tichej zátoke Kneža na ostrove Korčula. Priplávanie do historického mesta Korčula s majestátnymi hradbami v neskorom popoludní. Nie je náhodou, že sa Korčuli hovorí Malý Dubrovník. Môžete sa zúčastniť komentovanej prehliadky mesta (so sprievodcom v angličtine) - je zahrnutá v cene pri lodiach kategórií Premium a Premium Superior. Večer si spríjemnite návštevou niektorej z mnohých miestnych krčmičiek. Prenocovanie na lodi v Korčuli.

Deň 3 (Pondelok): KORČULA - ULBI (LASTOVO) (R, O, KV)

Po raňajkách na lodi sa môžete prejsť korčulským prístavom alebo navštíviť stánky so suvenírmi a miestnymi špecialitami. Loď potom vypláva k ostrovu Lastovo - najvzdialenejšiemu obývanému chorvátskemu ostrovu. Celý ostrov Lastovo je prírodnou rezerváciou a po priplávaní sa tu vyberá poplatok 5 EUR/osobu. Obed na lodi. Loď zakotví v prístave Ulbi. Odtiaľ sa miestnym autobusom alebo taxi môžete dopraviť do dedinky Lastovo k návšteve vinárstva a ochutnávke miestnych výborných vín. Dedinka Lastovo je charakteristická malými kostolmi a netradičnými komínmi. Ostrov Lastovo je obklopený veľkým množstvom menších ostrovčekov s plážami a zátokami, vhodnými najmä na šnorchlovanie. Prenocovanie na lodi v tichej zátoke. Tento večer si na lodi užijete Kapitánsku večeru - je zahrnutá v cene pri lodiach kategórií Premium a Premium Superior.

Deň 4 (Utorok): LASTOVO - RAVNIK - KOMIŽA/VIS (R, O)

Počas raňajok loď vypláva k ostrovu Vis, ktorý bol pre turistov po mnoho rokov uzatvorený. Obed na lodi. Vďaka svojej strategickej geografickej polohe tu mala dlhé roky svoju základňu juhoslovanská námorná flotila. Vďaka mnohoročnej izolácii sa ostrov Vis príliš nezmenil. Na Vise môžete aj dnes zažiť Stredomorie, aké bývalo v dávnych dobách, a preto je zaujímavé ho navštíviť. Blízko Visu sa nachádza malý ostrov Ravnik s prírodným fenoménom - Zelenou jaskyňou (Zelena špilja). Svoj názov dostala podľa neobvyklého zeleného svetla odrážajúceho sa od dna jaskyne. Možnosť zaplávať si priamo v Zelenej jaskyni. V závislosti na aktuálnej situácii v prístavoch loď ďalej pláva buď do mestečka Komiža, alebo Vis. (a) Komiža je typické stredomorské mestečko na západnej strane ostrova Vis. Možnosť prechádzky v Komiži, bohaté na historické stavby a úzke uličky, alebo po niektorej z miestnych okruhliakových pláží na východnej strane mestečka, kde vyviera na povrch tiež sladká voda. (b) Mestečko Vis sa nachádza na severnej strane ostrova a bolo vybudované v blízkosti pozostatkov antického sídla Issa - prvého osídleného centra v Chorvátsku, vybudovaného Grékmi v 4. st. pr. nl. l. Možnosť návštevy pozostatkov rímskych kúpeľov, mestského múzea či prechádzky po pobreží. Prenocovanie na lodi v Komiži či Vise.

Deň 5 (Streda): KOMIŽA/VIS - BIŠEVO - STARIGRAD (HVAR) (R, O)

Po raňajkách loď vypláva k ostrovčeku Biševo, kde sa nachádza ďalší úchvatný prírodný fenomén - Modrá jaskyňa (Plava špilja). Na poludnie pri pokojnej morskej hladine dopadajú do jaskyne slnečné lúče, od dna sa odrážajú späť a lomom svetla vznikajú zaujímavé modré a striebristé svetelné efekty. Jaskyňa je prístupná člnom a platí sa tu vstupné (10 EUR/osobu). Návšteva jaskyne závisí vždy od podmienok počasia (problémom môže byť silný vietor alebo príliv). Obed na lodi. Loď ďalej pláva k ostrovu Hvar do mesta Stari Grad. Voľné popoludnie využite k prechádzke starým mestom alebo sa môžete zúčastniť komentovanej prehliadky mesta (so sprievodcom v angličtine) - je zahrnutá v cene pri lodiach kategórie Premium Superior. Prenocovanie na lodi v Stari Grade.

Deň 6 (Štvrtok): STARIGRAD (HVAR) - BOL (BRAČ) (R, O)

Po raňajkách loď vypláva k ostrovu Brač. Kúpanie na najkrajšej pláži v Chorvátsku - Zlatni Rat pri letovisku Bol. Zlatni Rat je mys, ktorého výbežok tvorený drobnými guľatými kamienkami, sa pohybuje zo strany na stranu podľa smeru vetra a vĺn. Obed na lodi. Bol je živé, krásne upravené mestečko s širokou dláždenou promenádou tienenou urastenými borovicami, radom vynikajúcich reštaurácií a vinární. Môžete si tu prenajať skúter a vyjsť až na najvyšší vrchol ostrova Brač - Vidovu Goru (778 m), odkiaľ sú prekrásne výhľady, alebo sa vydať na západ do dedinky Murvica s krásnou kamienkovou plážou a reštauráciou s vynikajúcim pečeným jahňacím. Prenocovanie na lodi v prístave Bol.

Deň 7 (Piatok): BOL (BRAČ) - SPLIT (R, O)

Raňajky na lodi. Posledný deň bude čas najmä na kúpanie, a to na rôznych plážach ostrova Brač. Obed na lodi. V neskorom popoludní loď dopláva do Splitu, druhého najväčšieho chorvátskeho mesta. V Splite sa nachádzajú rímske stavby, predovšetkým unikátny Diokleciánov palác zo 4. st. n. l. (UNESCO). Možnosť samostatnej prehliadky mesta alebo sa môžete zúčastniť komentovanej prehliadky mesta (so sprievodcom v angličtine) - je zahrnutá v cene pri lodiach kategórie Premium Superior. Prenocovanie na lodi v prístave vo Splite.

Deň 8 (Sobota): SPLIT (R)

Posledný deň, raňajky na lodi, ukončenie programu a vylodenie o 9.00 hod.

Kapitán lode si vyhradzuje právo na zmenu trasy (napr. z dôvodu nepriaznivého počasia).

Prosíme, prečítajte si tiež Lodný poriadok a Platobné a storno podmienky.

Fakultatívne výlety

Výlet do národného parku Plitvice (zo Splitu)

Celodenný výlet autobusom do jedinečného národného parku Plitvické jazerá (UNESCO) - sústava 16tich sladkovodných jazier s priezračnou vodou, prepojených nádhernými vodopádmi.

 • Kedy: v sobotu po ukončení plavby (7.30-19.00 hod.)
 • Cena: 62 €/osobu - v cene je zahrnutá doprava autobusom, anglicky hovoriaci sprievodca
 • Cena nezahŕňa: vstup do národného parku (vrátane plavby loďou po jazere a jazdy vláčikom) - výška vstupného závisí od termínu návštevy.
 • Odporúčanie: pohodlná obuv

Výlet do Mostaru (zo Splitu)

Celodenný výlet autobusom do Mostaru (UNESCO) - najkrajšieho mesta v Bosne a Hercegovine. Ikonický Starý Most (Stari Most) je dokladom dlhoročnej tureckej nadvlády, návšteva starého bazáru, mešity a typického tureckého domu.

 • Kedy: v sobotu po ukončení plavby (7.00-20.00 hod.)
 • Cena: 75 €/osobu - v cene je zahrnutá doprava autobusom, anglicky hovoriaci sprievodca
 • Min. počet osôb: 10
 • Nutnosť cestovného pasu

Výlet do Šibeniku a národného parku Krka (zo Splitu)

Celodenný výlet autobusom do Šibeniku s prekrásnou katedrálou Sv. Jakova (UNESCO) a ďalej do národného parku Krka - sústava vodopádov na rieke Krka, pod ktorými sa môžete i vykúpať.

 • Kedy: v sobotu po ukončení plavby (7.00-18.00 hod.)
 • Cena: 35 €/osobu - v cene je zahrnutá doprava autobusom, komentovaná prehliadka Šibeniku (anglicky hovoriaci sprievodca), plavba loďkou, sprievodca v NP Krka
 • Cena nezahŕňa: vstupné do národného parku Krka - výška vstupného závisí od termínu návštevy.
 • Odporúčanie: pohodlná obuv, plavky

Lanový sklz (Zipline) nad kaňonom rieky Cetina (zo Splitu)

Pre milovníkov adrenalínu - osmidráhový lanový sklz 150 m nad zemou v úchvatnom skalnom kaňone rieky Cetiny.

 • Kedy: v sobotu po začatí plavby (14.00-18.00 hod.)
 • Cena: 60 €/osobu - v cene je zahrnutá doprava autobusom, lanový sklz vr. vybavenia
 • Odporúčanie: pohodlná obuv

Rafting na rieke Cetine (z Makarskej/Omiša)

Pre milovníkov adrenalínu a prírody - rafting na rieke Cetine v úchvatnom skalnom kaňone. Vodopády, skryté jaskyne, lesné porasty.

 • Kedy: v sobotu po začatí plavby (14.00-18.00 hod.)
 • Cena: 40 €/osobu (47 €/osobu zo Splitu) - v cene je zahrnutá doprava autobusom, rafting na rieke Cetine vr. vybavenia, inštruktor
 • Odporúčanie: plavky

Ochutnávka vín v Bole, Korčuli a Vise

Ochutnajte vynikajúce dalmatínske vína na rôznych chorvátskych ostrovoch. Ochutnávka je cca na 1 hodinu.

 • Kedy: Kedykoľvek počas pobytu v danom mieste
 • Cena: 20 €/osobu

Ochutnávka vín a špecialít na ostrove Lastovo

Návšteva vínnej pivnice (10 km od prístavu) s ochutnávkou kvalitných vín a miestnych špecialít - dalmatínsky pršut, domáci kozí syr, pažský syr, sardely, rybie paštéta, kapari, sladké vyprážané fritule (prkle) a kroštule (skalice). Ochutnávka je cca na 1,5 hod.

 • Kedy: Po príchode do prístavu Ulbi (nutná doprava miestnym autobusom)
 • Cena: 28 €/osobu - zahŕňa ochutnávku vyššie uvedeného

Návšteva podzemných tunelov na Vise

Na ostrove Vis navštívte vojenské podzemné tunely z čias Studenej vojny, využívané v minulosti námorníctvom. Prehliadka je cca na 1,5 hod.

 • Kedy: Kedykoľvek počas pobytu na ostrove Vis
 • Cena: 33 €/osobu - zahŕňa prehliadku tunelov, sprievodcu, dopravu
 • Min. počet osôb: 6

Tradičná dalmatínska večera na Korčuli

Využite príležitosť ochutnať typickú dalmatínsku večeru v malej dedinke blízko mesta Korčula. Dozviete sa tiež niečo o histórii ostrova a miestnom spôsobe života. Dĺžka 3-4 hodiny.

 • Kedy: Počas pobytu na ostrove Korčula, po 18. hodine
 • Cena: 35 €/osobu - zahŕňa dopravu, komentovanú prechádzku, ukážku výroby domácich produktov, privítací prípitok, tradičnú večeru.
 • Min. počet osôb: 5

Prehliadky historických miest Split, Korčula, Stari Grad

Prehliadka mesta Korčula je už zahrnutá v cene na lodiach kategórií Premium Superior a Premium.
Prehliadka miest Split a Stari Grad je už zahrnutá v cene na lodiach kategórie Premium Superior.

 • Cena: 10 €/osobu - zahŕňa komentovanú prehliadku (anglicky hovoriaci sprievodca)
 • Možnosť objednať si dopredu naslúchadlo pre komentáre k prehliadkam vo zvolenom jazyku (10 €/týždeň).
 • Min. počet osôb: 10

Ponuka a ceny fakultatívnych výletov sa môžu meniť. Aktuálne informácie vám poskytne posádka / sprievodca na lodi. Fakultatívne výlety si dohodnete až na mieste - ich realizácia môže závisieť od počtu záujemcov.

Kategórie lodí na tejto trase

Cena od: 965 EUR osobu
Platí pre: Kategória lodí TRADITIONAL EN SUITE, Pod palubou
Presnú cenu uvidíte nižšie po zadaní vlastných parametrov.

Turnusy plavieb

Sobota - sobota

Využite benefity

Na úhradu dovolenky na lodi môžete využiť aj zamestnanecké benefitné programy UpBenefia od spoločnosti Up Déjeuner. Ako uhradiť dovolenku cez benefity
Zistite cenu plavby
Kategória lodí PREMIUM, Na palube, 1 osoba
06.07.2024 (So) - 13.07.2024 (So) | Detail termínu
1 419 EUR za 1 osobu
Kategória lodí TRADITIONAL EN SUITE, Pod palubou, 1 osoba
06.07.2024 (So) - 13.07.2024 (So) | Detail termínu
965 EUR za 1 osobu
Kategória lodí PREMIUM, Pod palubou, 1 osoba
06.07.2024 (So) - 13.07.2024 (So) | Detail termínu
1 249 EUR za 1 osobu
Kategória lodí TRADITIONAL EN SUITE, Na palube, 1 osoba
06.07.2024 (So) - 13.07.2024 (So) | Detail termínu
1 022 EUR za 1 osobu
Kategória lodí PREMIUM SUPERIOR, Na palube, 1 osoba
06.07.2024 (So) - 13.07.2024 (So) | Detail termínu
1 703 EUR za 1 osobu
Kategória lodí PREMIUM SUPERIOR, Pod palubou, 1 osoba
06.07.2024 (So) - 13.07.2024 (So) | Detail termínu
1 419 EUR za 1 osobu
Kategória lodí PREMIUM, Na palube, 1 osoba
20.07.2024 (So) - 27.07.2024 (So) | Detail termínu
1 419 EUR za 1 osobu
Kategória lodí TRADITIONAL EN SUITE, Pod palubou, 1 osoba
20.07.2024 (So) - 27.07.2024 (So) | Detail termínu
965 EUR za 1 osobu
Kategória lodí PREMIUM, Pod palubou, 1 osoba
20.07.2024 (So) - 27.07.2024 (So) | Detail termínu
1 249 EUR za 1 osobu
Kategória lodí TRADITIONAL EN SUITE, Na palube, 1 osoba
20.07.2024 (So) - 27.07.2024 (So) | Detail termínu
1 022 EUR za 1 osobu
Kategória lodí PREMIUM SUPERIOR, Na palube, 1 osoba
20.07.2024 (So) - 27.07.2024 (So) | Detail termínu
1 703 EUR za 1 osobu
Kategória lodí PREMIUM SUPERIOR, Pod palubou, 1 osoba
20.07.2024 (So) - 27.07.2024 (So) | Detail termínu
1 419 EUR za 1 osobu
Kategória lodí PREMIUM, Na palube, 1 osoba
03.08.2024 (So) - 10.08.2024 (So) | Detail termínu
1 419 EUR za 1 osobu
Kategória lodí TRADITIONAL EN SUITE, Pod palubou, 1 osoba
03.08.2024 (So) - 10.08.2024 (So) | Detail termínu
965 EUR za 1 osobu
Kategória lodí PREMIUM, Pod palubou, 1 osoba
03.08.2024 (So) - 10.08.2024 (So) | Detail termínu
1 249 EUR za 1 osobu
Kategória lodí TRADITIONAL EN SUITE, Na palube, 1 osoba
03.08.2024 (So) - 10.08.2024 (So) | Detail termínu
1 022 EUR za 1 osobu
Kategória lodí PREMIUM SUPERIOR, Na palube, 1 osoba
03.08.2024 (So) - 10.08.2024 (So) | Detail termínu
1 703 EUR za 1 osobu
Kategória lodí PREMIUM SUPERIOR, Pod palubou, 1 osoba
03.08.2024 (So) - 10.08.2024 (So) | Detail termínu
1 419 EUR za 1 osobu

Zľavy a príplatky

Osoba na 3. lôžku v kajute - zľava 30 %

Dieťa do 9,99 rokov - zľava 50 %

Využitie kajuty iba 1 osobou - príplatok 50 %

V cene nie sú zahrnuté prístavné poplatky vo výške 60 €/osobu/týždeň (platí sa na mieste kapitánovi lodi).

Chcete poradiť s výberom plavby?

Odporučíme vám presne to, čo potrebujete.

Zavolajte nám: +420 542 221 714

Sme tu pre vás: Po-Pia 8.30–17.00

Nie je pre vás táto plavba to pravé?
Pozrite sa na iné plavby v Chorvátsku.

Zobraziť iné plavby