Domů Plavby L4 - Poklady Severnej Dalmácie luxusne (zo Splitu)

L4 - Poklady Severnej Dalmácie luxusne (zo Splitu)


Typ: Luxusná dovolenka na lodi

Trasa: SPLIT - TROGIR - ŠIBENIK - SKRADIN - NP KRKA - ZLARIN nebo VODICE - NP KORNATI - SALI (DUGI OTOK) - ZADAR - ROGOZNICA - SPLIT

Prečo zvoliť túto plavbu

Podobná trasa ako pri R4, ale na luxusnej lodi! Čakajú na vás vodopády na rieke Krka a súostrovie Kornati, historické mestá Trogir, Split, Zadar. Vykúpte sa v krištáľovo čistom mori v tichých zátokách a užívajte si luxus na prekrásnych lodiach. Pozor - len dva termíny pre túto plavbu!

Zistiť ceny

Ceny plavby

Program plavby

Deň 1 (Sobota): SPLIT - TROGIR (O)

Nalodenie prebieha od 11 hodín. Loď vypláva z prístavu v Splite o 14. hodine (v prípade neskoršieho príchodu je možné sa nalodiť až v Trogire). Po obede loď vypláva k historickému mestu Trogir, ktorého staré centrum je zapísané na zozname UNESCO. Trogir je bezpochyby jedno z najkrajších chorvátskych miest. Hovorí sa mu "malé Benátky" alebo tiež "plávajúce mestské múzeum". Bol tu nájdený grécky reliéf zo 4. storočia a obdivovať tu môžete rad pamiatok, staré mestské hradby a obranné veže. Nesklamú vás ani miestne reštaurácie, bary a kaviarne. Komentovaná prehliadka mesta so sprievodcom (v angličtine). Prenocovanie na lodi v Trogire.

Deň 2 (Nedeľa): TROGIR - ŠIBENIK (R, V)

Po raňajkách na vás čaká mesto Šibenik, ktoré sa nachádza takmer v strede chorvátskeho pobrežia Jadranu. Komentovaná prehliadka so sprievodcom (v angličtine) tohto nádherného mesta s množstvom starodávnych budov (napr. gotický Foskolov palác) a kostolov (napr. barokový chrám Sv. Lorenca). Perlou Šibeniku je prekrásna katedrála Sv. Jakova z bieleho mramoru (UNESCO). Voľný čas môžete využiť na prechádzky po nábreží alebo na nákupy v niektorom z butikov. Večera na lodi a prenocovanie v Šibeniku.

Deň 3 (Pondelok): ŠIBENIK - NP KRKA (SKRADIN) - ZLARIN alebo VODICE (R, V)

Po raňajkách loď vypláva k národnému parku Krka - nedotknutá príroda a krásne vodopády, pod ktorými sa možno vykúpať. Loď zakotví v Skradine. Prvou zastávkou je známe vinárstvo Bibich, ochutnávka vín a ľahký tapasový obed. Nasleduje prechádzka po NP Krka a návšteva vodopádov Skradinski Buk, ktoré patria k najobľúbenejším a najnavštevovanejším. 17 vodopádov na rieke Krka, s kaskádami až 100 m širokými, padá z výšky až 45,7 metrov. Nezabudnuteľným zážitkom je kúpanie pod vodopádmi v krištáľovo čistej vode - určite si so sebou vezmite plavky. Večera na lodi a prenocovanie buď v Zlarine, alebo vo Vodiciach (záleží na aktuálnej situácii v prístavoch). Vodice sú živé dalmátske mestečko a Zlarin je malý ostrovček v Šibenickom súostroví. Zlarin je pokojný ostrov bez automobilov. V jeho vodách sa od 15. storočia pestovali koraly a táto tradícia sa tu dnes pomaly obnovuje. Z koralov si tu tiež môžete zakúpiť pekné suveníry.

Deň 4 (Utorok): ZLARIN alebo VODICE - NP KORNATI - SALI (DUGI OTOK) (R, O)

Po raňajkách loď vypláva k národnému parku Kornati - súostrovie 140 ostrovov a útesov. Jedná sa o jeden z najpodivuhodnejších národných parkov Chorvátska. Zátoky niektorých ostrovov sa zvažujú hlboko do mora, príkre útesy dosahujú hĺbky aj sto metrov. Nachádzajú sa tu tiež pozostatky starého ilýrskeho opevnenia, rímske domy a staré kresťanské kostoly (napr. kostol Sv. Márie). Obed na lodi. Večer a prenocovanie na lodi v Sali na ostrove Dugi Otok.

Deň 5 (Streda): SALI (DUGI OTOK) - ZADAR (R, O)

Raňajky na lodi, ranné a dopoludňajšie kúpanie, obed na lodi. Popoludní loď pokračuje ďalej do Zadaru, kde sa môžete zúčastniť komentovanej prehliadky mesta so sprievodcom (v angličtine). Zadar bol po stáročia metropolou celej Dalmácie. Dnes je dedičstvom svetového významu, ktorý je vidieť na každom kroku: románsky tribunál z 1. st. n. l., kostol sv. Donata z 9. st. n. l. (najslávnejšia stredoveká bazilika a symbol mesta), mohutné mestské hradby s reprezentatívnymi bránami z 16. st. n. l., množstvo palácov, víl a iných monumentov. Zadar je tiež plný skvelých reštaurácií. Zaujímavosťou Zadaru je Morský organ so svetelno-hudobnou show Pozdrav Slnku. Prenocovanie na lodi v Zadare.

Deň 6 (Štvrtok): ZADAR - ROGOZNICA (R, O, KV)

Počas raňajok sa loď vydá smerom k Rogoznici. Počas cesty sa bude tiež podávať obed. Potom loď zakotví v tichej zátoke, kde strávite odpočinkové popoludnie kúpaním sa v mori. Voľný večer v Rogoznici. Nevynechajte návštevu niektorej z miestnych reštaurácií či kaviarní a ochutnajte obľúbené miestne víno Babić. Kapitánska večera so živou hudbou a prenocovanie na lodi v Rogoznici.

Deň 7 (Piatok): ROGOZNICA - SPLIT (R, O)

Po raňajkách loď vypláva späť ku Splitskej riviére. Dopoludňajšie kúpanie v zátoke pri ostrove Čiovo, ktorý je s Trogirom spojený mostom. Obed na lodi. Popoludní loď pokračuje ďalej do Splitu, druhého najväčšieho chorvátskeho mesta, s krásnou promenádou. V Splite sa nachádzajú rímske stavby, predovšetkým unikátny Diokleciánov palác zo 4. st. n. l. (UNESCO). Komentovaná prehliadka Splitu so sprievodcom (v angličtine). Užite si večernú prechádzku po slávnom splitskom nábreží. Prenocovanie na lodi v Splite.

Deň 8 (Sobota): SPLIT (R)

Posledný deň, raňajky na lodi, ukončenie programu a vylodenie o 9. hodine. Príp. transfer na letisko v Splite.

Kapitán lode si vyhradzuje právo na zmenu trasy (napr. z dôvodu nepriaznivého počasia).

Prosíme, prečítajte si tiež Lodný poriadok a Platobné a storno podmienky.

Kategórie lodí na tejto trase

Cena od: 1 588 EUR osobu
Platí pre: Kategória DELUXE, Pod palubou
Presnú cenu uvidíte nižšie po zadaní vlastných parametrov.

Turnusy plavieb

Sobota - sobota
Zistite cenu plavby
Kategória DELUXE SUPERIOR, Na palube, 1 osoba
16.07.2022 (So) - 23.07.2022 (So) | Detail termínu
2 154 EUR za 1 osobu
Kategória DELUXE SUPERIOR, Na palube VIP, 1 osoba
16.07.2022 (So) - 23.07.2022 (So) | Detail termínu
2 381 EUR za 1 osobu
Kategória DELUXE SUPERIOR, Pod palubou, 1 osoba
16.07.2022 (So) - 23.07.2022 (So) | Detail termínu
1 814 EUR za 1 osobu
Kategória DELUXE, Na palube, 1 osoba
06.08.2022 (So) - 13.08.2022 (So) | Detail termínu
1 927 EUR za 1 osobu
Kategória DELUXE, Pod palubou, 1 osoba
06.08.2022 (So) - 13.08.2022 (So) | Detail termínu
1 587 EUR za 1 osobu

Cena zahŕňa

 • Plavba - 7 nocí na lodi kategórie Deluxe Superior alebo Deluxe - luxusné kajuty s vlastnou kúpeľňou a klimatizáciou
 • Transfer z letiska v Splite do prístavu k lodi a späť na letisko v Splite po vylodení (nutné dohovoriť vopred - nahlásiť čísla letov)
 • Uvítacia recepcia a kokteil na lodi
 • 7x švédsky stôl
 • Káva a čaj k dispozícii po celý deň
 • Ochutnávka olivového oleja a vína na palube lode
 • 9 jedál - 4chodový obed alebo večera (v závislosti na itinerári)
 • Z toho 1x tzv. Kapitánska večera (so živou hudbou na lodi)
 • Na obed nápoj a 1 l balenej vody/osobu/deň
 • Voľne dostupné čerstvé ovocie počas plavby
 • Ochutnávka chorvátskeho vína vo vinárstve Bibich
 • Anglicky hovoriaci sprievodca na lodi po celú dobu plavby
 • Prehliadky miest so sprievodcom (v angličtine): Trogir, Šibenik, Zadar, Split
 • Vstup do národného parku Kornati
 • Vstup do národného parku Krka
 • Prístavné a turistické poplatky
 • Pomoc pri manipulácii s batožinou
 • Denné upratovanie kajút
 • WIFI na palube

Zľavy a príplatky

Dieťa do 1,99 rokov - zdarma (len v prípade min. 2 platiacich osôb v kajute)

Dieťa od 2 rokov do 9,99 rokov - zľava 30 %

Chcete poradiť s výberom plavby?

Odporučíme vám presne to, čo potrebujete.

Zavolajte nám: +420 542 221 714

Sme tu pre vás: Po-Pia 8.30–17.00

Nie je pre vás táto plavba to pravé?
Pozrite sa na iné plavby v Chorvátsku.

Zobraziť iné plavby