Domů Plavby Plavba L1-SO - Tajomstvo Kvarneru luxusne (z Opatije)

Plavba L1-SO - Tajomstvo Kvarneru luxusne (z Opatije)


Typ: Luxusná dovolenka na lodi

Trasa: OPATIJA - KRK - RAB - ZADAR - NP KORNATI - CRES - OPATIJA

Zistiť ceny

Ceny plavby

Program plavby

Deň 1 (Sobota): OPATIJA - KRK (O)

Nalodenie prebieha od 11 hodín. Loď vypláva z prístavu v Opatiji o 13 hodine smerom k ostrovu Krk. Cestou obed na lodi a zastávka na kúpanie v priezračnom mori. Krk je najväčší chorvátsky ostrov. Nachádza sa tu veľké množstvo mestečiek s úžasnými promenádami. Ostrov je zelený s množstvom skál, malých pobrežných ostrovčekov a stovkami skrytých pláží a plážiček. Popoludní ochutnávka vína v mestečku Vrbnik (transfer autobusom z mesta Krk). Večer strávite v meste Krk, kde to neustále žije - nájdete tu množstvo barov a reštaurácií. Prehliadka tohto historického mesta so sprievodcom (v angličtine), alebo možnosť samostatnej prehliadky Krku, jeho historického centra. Prenocovanie na lodi v Krku.

Deň 2 (Nedeľa): KRK - RAB (R, O)

Po raňajkách loď vypláva k ostrovu Rab, ktorý je známy ako "ostrov lásky". Obed na lodi. Po príchode do Rabu vás čaká prehliadka tohto krásneho historického mesta so sprievodcom (v angličtine). Mesto Rab je obstavané stredovekými hradbami. Nájdete tu mnoho románskych stavieb - kostoly a paláce, kamenné uličky s domami s antickými fasádami, medzi ktorými predvádzajú svoje zručnosti miestni umelci a maliari. Ochutnajte miestnu sladkú špecialitu, ktorou je tzv. Rapska torta (ochutnávka je v cene). Recept na tento zákusok je tajný. Ak to počasie dovolí, vyšliapnite si na vrch Kamenjak pre nezabudnuteľný západ slnka. Prenocovanie na lodi v Rabe.

Deň 3 (Pondelok): RAB - ZADAR (R, O)

Po raňajkách loď vypláva k Zadaru. Poplávate pozdĺž pobrežia ostrova Pag, charakteristickom neobvyklým razom mesačnej krajiny. Cestou zastávka na kúpanie na neobývanom ostrovčeku Maun. Obed na lodi. Popoludní loď pokračuje ďalej do Zadaru, kde vás čaká komentovaná prehliadka mesta so sprievodcom (v angličtine). Večer a prenocovanie na lodi v Zadare.

Po stáročia bol Zadar metropolou celej Dalmácie. Dnes je bohatým, monumentálnym dedičstvom svetového významu, ktorý je vidieť na každom kroku: románsky tribunál z 1. st. n. l., kostol sv. Donata z 9. st. n. l. (najslávnejšia stredoveká bazilika a symbol mesta), mohutné mestské hradby s reprezentatívnymi bránami z 16. st. n. l., množstvo palácov, víl a iných monumentov. Mesto je tiež plné skvelých reštaurácií. Fenoménom Zadaru je unikátny Morský organ s hudobno-svetelnou show Pozdrav slnku.

Deň 4 (Utorok): ZADAR - NP KORNATI (R, O, V)

Po raňajkách loď vypláva do oblasti úchvatného národného parku Kornati. Jedná sa o súostrovie veľmi bohaté na ryby. Historické pozostatky starej ilýrskej pevnosti, rímskej vily, starého kresťanského kostola Panny Márie, stredovekej pevnosti a osady zvyšujú hodnotu týchto ostrovov aj po kultúrnej stránke. Kornati tvorí na 140 ostrovov, ostrovčekov a útesov. Zátoky niektorých ostrovov sa zvažujú hlboko do mora, príkre útesy dosahujú hĺbky aj sto metrov. Je to naozaj niečo pozoruhodné. Obed na palube. Odporúčame prechádzku po hrebeni bielych útesov vysokých až 200 m, ktoré prudko padajú do mora a klesajú až do hĺbky 90 m. Ďalšou zaujímavosťou na Dugom otoku je tiež slané jazero Mir, blízko zmieňovaných útesov. Večera a prenocovanie na lodi v zátoke Telašćica na ostrove Dugi Otok.

Deň 5 (Streda): NP KORNATI - LOŠINJ (R, O)

Po raňajkách a osviežujúcom rannom kúpaní v mori vypláva loď smerom k ostrovu Lošinj, známemu ako "slnečný ostrov". Lošinj je veľmi zelený, s množstvom borovíc, divokých kvetín a vonných bylín. Pre svoje skryté zátoky s krištáľovo čistým morom a stredomorskou atmosférou patrí k tým najobľúbenejším ostrovom Kvarneri. Určite sa tu vykúpte. Obed na palube. Po príchode na ostrov prehliadka mesta Mali Lošinj so sprievodcom (v angličtine) a návšteva Múzea Apoxyomena (v cene). Múzeum je venované antickej soche atléta, odliatej z bronzu v 2. alebo 1. st. pr. nl. l., ktorá bola nájdená v roku 1996 na dne mora blízko ostrova Lošinj. Môžete sa túlať v prístave Mali Lošinj a navštíviť ešte Záhradu aromatických bylín. Ďalšie mestečko Veli Lošinj je tiež ľahko dostupné pešo z prístavu. Prenocovanie na lodi v prístave Mali Lošinj.

Deň 6 (Štvrtok): LOŠINJ - CRES (R, O)

Po raňajkách a rannom kúpaní v mori vypláva loď k ostrovu Cres. Po ceste zastávka na kúpanie pri ostrovčeku Susak, ak počasie dovolí. Obed na palube. Cres je podlhovastý a úzky ostrov, typický dubovými, borovicovými a olivovými hájmi a vinicami, s pozoruhodnými suchými kamennými múrikmi. Cres aj Lošinj bývali kedysi jedným ostrovom, ale Rimania vyhĺbili medzi ostrovmi kanál, a tak vznikli ostrovy dva. Fakultatívne večera v dedine Loznati, kde môžete vyskúšať najlepšie tradičné jahňacie špeciality, aké Cres ponúka. Prenocovanie v prístave stredovekého mesta Cres.

Deň 7 (Piatok): CRES - OPATIJA (R, O, KV)

Po raňajkách loď vypláva späť k Opatiji. Cestu spríjemnia výhľady na Opátsku riviéru. Obed na palube. Príchod do Opatije v neskorých popoludňajších hodinách - komentovaná prehliadka Opatije so sprievodcom (v angličtine), alebo individuálne. Prejdite sa po najdlhšej prímorskej promenáde v Chorvátsku zvanej Lungo Mare alebo sa zastavte v tradičnej rybárskej dedinke Volosko s ponukou najlepších rybích reštaurácií v Chorvátsku. Poslednú noc si užite Kapitánsku večeru so živou hudbou na palube. Prenocovanie na lodi v Opatiji.

Deň 8 (Sobota): OPATIJA (R)

Posledný deň, raňajky na lodi, ukončenie programu a vylodenie o 9 hod.

Kapitán lode si vyhradzuje právo na zmenu trasy (napr. z dôvodu nepriaznivého počasia).

Prosíme, prečítajte si tiež Lodný poriadok a Platobné a storno podmienky.

Kategórie lodí na tejto trase

Cena od: 2 328 EUR osobu
Platí pre: Kategória lodí DELUXE, Pod palubou
Presnú cenu uvidíte nižšie po zadaní vlastných parametrov.

Turnusy plavieb

Sobota - sobota

Využite benefity

Na úhradu dovolenky na lodi môžete využiť aj zamestnanecké benefitné programy UpBenefia od spoločnosti Up Déjeuner. Ako uhradiť dovolenku cez benefity
Zistite cenu plavby
Kategória lodí DELUXE, Na palube, 1 osoba
06.07.2024 (So) - 13.07.2024 (So) | Detail termínu
2 668 EUR za 1 osobu
Kategória lodí DELUXE, Pod palubou, 1 osoba
06.07.2024 (So) - 13.07.2024 (So) | Detail termínu
2 328 EUR za 1 osobu
Kategória lodí DELUXE, Na palube, 1 osoba
13.07.2024 (So) - 20.07.2024 (So) | Detail termínu
2 668 EUR za 1 osobu
Kategória lodí DELUXE, Pod palubou, 1 osoba
13.07.2024 (So) - 20.07.2024 (So) | Detail termínu
2 328 EUR za 1 osobu

Cena zahŕňa

 • Plavba - 7 nocí na lodi kategórie Deluxe Superior - luxusné kajuty s vlastnou kúpeľňou a klimatizáciou
 • Transfery v Opatiji (nutné dohovoriť vopred - nahlásiť čísla letov)
 • Uvítacia recepcia a kokteil na lodi
 • 7x švédsky stôl
 • Káva a čaj k dispozícii po celý deň
 • Ochutnávka olivového oleja a vína na palube lode
 • 9 jedál - 4chodový obed alebo večera (v závislosti na itinerári)
 • Z toho 1x tzv. Kapitánska večera (so živou hudbou na lodi)
 • Na obed nápoj a 1 l balenej vody/osobu/deň
 • Ochutnávka chorvátskeho vína vo Vrbniku na Krku
 • Ochutnávka zákusku Rapska torta v Rabe
 • Voľne dostupné čerstvé ovocie počas plavby
 • Anglicky hovoriaci sprievodca na lodi po celú dobu plavby
 • Prehliadky miest so sprievodcom (v angličtine): Opatija, Lošinj, Zadar, Rab, Krk
 • Vstup do národného parku Kornati
 • Vstup do prírodného parku Telašćica
 • Vstup do Múzea Apoxyomena v meste Mali Lošinj
 • Prístavné a turistické poplatky
 • Pomoc pri manipulácii s batožinou
 • Denné upratovanie kajút
 • WIFI na palube

Zľavy a príplatky

Dieťa do 1,99 rokov - zdarma (len v prípade min. 2 platiacich osôb v kajute)

Dieťa od 2 rokov do 9,99 rokov - zľava 30 %

Chcete poradiť s výberom plavby?

Odporučíme vám presne to, čo potrebujete.

Zavolajte nám: +420 542 221 714

Sme tu pre vás: Po-Pia 8.30–17.00

Nie je pre vás táto plavba to pravé?
Pozrite sa na iné plavby v Chorvátsku.

Zobraziť iné plavby