Domů Plavby C5 - Na bicykli len zľahka (z Opatije)

C5 - Na bicykli len zľahka (z Opatije)


Typ: Cykloplavby

Trasa: OPATIJA - KRK - RAB - PAG - MOLAT alebo ILOVIK - LOŠINJ - CRES - OPATIJA

Prečo zvoliť túto plavbu

Táto dovolenka na lodi so sprievodcom vás zavedie na rôzne miesta Kvarnerského zálivu. Na bicykloch sa budete môcť povoziť po niekoľkých rozmanitých ostrovoch. Na rozdiel od iných cykloplavieb však budete mať oveľa viac priestoru na odpočinok, kúpanie a opaľovanie.

Zistiť ceny

Ceny plavby

Program plavby

Deň 1 (Sobota): OPATIJA - KRK (O)

Nalodenie v Opatiji medzi 11.00 a 12.00 hod. O 13 hodine loď vypláva k ostrovu Krk. Cestou obed na lodi a prestávka na kúpanie. Nenáročná cyklotrasa povedie z historického mesta Krk do Punatu a späť. Voľný večer a prenocovanie na lodi v Krku.

 • Cyklotrasa: Krk - Punat - Krk (17 km)
 • Najvyšší bod: 100 m n. m.
 • Strava na lodi: obed

Deň 2 (Nedeľa): ostrov KRK (R, V)

Po raňajkách vyrazíte na bicykloch do mestečka Vrbnik. Tu budete mať dostatok času vychutnať si obed v niektorej z miestnych reštaurácií a vykúpať sa. Pre Vrbnik sú typické veľmi úzke ulice a je centrom vynikajúceho bieleho vína Žlahtina. V neskorom popoludní sa vrátite späť do mesta Krk. Večera na lodi. Večer a prenocovanie na lodi v Krku.

 • Cyklotrasa: Krk - Vrbnik - Krk (23 km)
 • Najvyšší bod: 190 m n. m.
 • Strava na lodi: raňajky, večera

Deň 3 (Pondelok): KRK - RAB (R, O)

Počas raňajok loď vypláva k ostrovu Rab, kde na vás čaká nenáročná cyklotrasa. Potom obed na lodi a voľný čas na oddych, kúpanie či prehliadku historického mesta Rab. Jeho námestie a uličky s kaviarničkami priamo pozývajú k vychutnaniu si zmrzliny či kapučína. Popoludní možnosť prechádzky v lesoparku Komrčar pri meste Rab alebo výstupu na vrch Kamenjak, odkiaľ sú krásne výhľady zvlášť pri západe slnka. Večer a prenocovanie na lodi v Rabe.

 • Cyklotrasa: cca 13 km
 • Najvyšší bod: 75 m n. m.
 • Strava na lodi: raňajky, obed

Deň 4 (Utorok): RAB - PAG - MOLAT alebo ILOVIK (R, O)

Ráno loď prepláva na neďaleký ostrov Pag. Cyklotrasa začne na severozápade ostrova v prístave Tovarnele. V blízkej dedine Lun budete môcť obdivovať storočné olivovníky a dômyselne postavené suché kamenné múry, ktoré tu miestni obyvatelia postavili ako ochranu proti vetru. Ochutnajte na Pagu miestnu špecialitu - Pažský syr. Cyklotrasu zakončíte v meste Novalja, odkiaľ loď prepláva k malému pokojnému ostrovu Molat alebo Ilovik. Cestou obed na lodi a po priplávaní voľný čas na odpočinok a kúpanie. Večera a prenocovanie na lodi v prístave v Ilovik alebo Molate.

 • Cyklotrasa: Tovarnele - Novalja (22 km)
 • Najvyšší bod: 195 m n. m.
 • Strava na lodi: raňajky, obed

Deň 5 (Streda): MOLAT - LOŠINJ (R, O)

Po raňajkách vyrazíte na bicykloch z prístavu Molat do dedinky Zapuntel. Ďalej loď prepláva na ostrov Lošinj, do prístavu Mali Lošinj. Cestou obed na lodi a zastávka na kúpanie. Ďalšia cyklotrasa povedie z prístavu Mali Lošinj do rybárskej dediny Veli Lošinj, s prestávkou na kávu, zmrzlinu či kúpanie. V neskorom popoludní návrat do prístavu Mali Lošinj, typického domami pastelových farieb a kaviarničkami. Vychutnajte si večeru v niektorej z miestnych reštaurácií. Večer a prenocovanie na lodi v prístave Mali Lošinj.

 • Cyklotrasa: Molat - Zapuntel (11 km) a Mali Lošinj - Veli Lošinj - Mali Lošinj (13 km)
 • Najvyšší bod: 75 m n. m. a 80 m n. m.
 • Strava na lodi: raňajky, obed

Deň 6 (Štvrtok): LOŠINJ - CRES (R, O)

Ranná cyklotrasa povedie z prístavu Mali Lošinj do dediny Nerezine a ďalej do starobylého mestečka Osor. Prejdite sa týmto historickým mestečkom, pozrite si jeho sochy a architektúru. Odtiaľ loď prepláva na ostrov Cres, do historického mesta Cres. Cestou obed na lodi a prestávka na kúpanie. Večer a prenocovanie na lodi v Crese.

 • Cyklotrasa: Mali Lošinj - Osor (24 km)
 • Najvyšší bod: 205 m n. m.
 • Strava na lodi: raňajky, obed

Deň 7 (Piatok): CRES - OPATIJA (R, O)

Ranná cyklotrasa povedie okolo mesta Cres, s možnosťou prehliadky františkánskeho kláštora a múzea sakrálneho umenia. Voľné dopoludnie na posedenie pri káve v niektorej z mnohých kaviarní, alebo kúpanie. Loď potom vypláva smerom k pevnine. Cestou obed na lodi. Zastávka v Lovrane, odkiaľ sa môžete prejsť po slávnej promenáde Franza Josefa (tzv. lungomare) až do Opatije. Voľný večer v Opatiji. Odporúčame prechádzku do rybárskej dediny Volosko s mnohými reštauráciami a kaviarňami. Prenocovanie na lodi v Opatiji.

 • Cyklotrasa: cca 12 km
 • Najvyšší bod: 75 m n. m.
 • Strava na lodi: raňajky, obed

Deň 8 (Sobota): OPATIJA (R)

Posledný deň, raňajky na lodi, ukončenie programu a vylodenie o 9 hod.

 • Strava na lodi: raňajky

Kapitán lode si vyhradzuje právo na zmenu trasy (napr. z dôvodu nepriaznivého počasia).

TRASY
Dĺžka jednotlivých denných trás na bicykli je orientačná a môže sa meniť v závislosti na voľbe rôznych skratiek či obchádzok. Trasy lode aj tie na bicykli môžu byť zmenené na mieste (napr. v závislosti od počasia či kondície účastníkov plavby). Odchody na bicykloch budú v ranných hodinách, väčšinou hneď po raňajkách.

CYKLOSPRIEVODCA
Profesionálny cyklosprievodca (hovoriaci po anglicky) je k dispozícii po celú dobu plavby. Vyhradzuje si právo na zmenu cyklotrasy podľa aktuálnych podmienok.

PRESTÁVKY NA KÚPANIE
Ak to počasie a čas dovolia, budú sa robiť prestávky na kúpanie v mori. Kúpanie bude možné buď priamo z lode - loď zakotví v tichej zátoke (loď musí byť od brehu pláží vzdialená vždy min. 20-30 metrov), alebo po skončení cyklovýletu - pred vyplávaním k ďalšiemu ostrovu.

STRAVA
Polpenzia je servírovaná na lodi: kontinentálne raňajky a buď trojchodový obed, alebo trojchodová večera (závisí na programe konkrétneho dňa). Počas cyklovýletov budú možné zastávky v odporúčaných miestnych reštauráciách a bude možnosť vyskúšať miestne špeciality. Tieto jedlá nie sú zahrnuté v cene plavby a sú v réžii každého pasažiera. Na lodi si môžete objednať aj tzv. Kapitánsku večeru (25 €/osobu).

BICYKLE A VYBAVENIE
Vaše bicykle budú počas plavby uskladnené na palube lode. Pri rezervácii je možné sa dohodnúť na prenájme bicyklov za cenu 100 €/týždeň alebo 150 €/týždeň (elektrobicykel). Tieto bicykle sú vybavené držiakom na fľašu, zadným nosičom a malou cyklotaškou (14x8x8 cm). Súčasťou prenájmu je aj cyklistická prilba. Je potrebné, aby mal každý účastník vlastné náradie na prípadnú opravu bicykla počas cyklovýletu. Ďalšou odporúčanou výbavou sú cyklistické topánky, batoh, náhradné oblečenie, pláštenka, slnečné okuliare a opaľovací krém. Organizátor plavby nenesie zodpovednosť za prípadné škody na bicykloch vzniknuté počas cyklovýletov alebo počas prenášania bicyklov na loď či z lode. Na všetkých cykloplavbách je na mieste účtovaný ešte poplatok za pomoc s prenášaním bicyklov na loď, a to vo výške 10 €/osobu/týždeň.

Prosíme, prečítajte si tiež Lodný poriadok a Platobné a storno podmienky.

Fakultatívne výlety si dohodnete až na lodi - ich realizácia môže závisieť od počtu záujemcov.

Kategórie lodí na tejto trase

Turnusy plavieb

Sobota - sobota
Zistite cenu plavby
Táto trasa nemá v zadanej sezóne voľné termíny. Zmeňte trasu alebo sezónu.

Zľavy a príplatky

Osoba na 3. lôžku v kajute - zľava 30 %

Dieťa do 9,99 rokov - zľava 50 %

Využitie kajuty iba 1 osobou - príplatok 50 %

V cene nie sú zahrnuté prístavné poplatky vo výške 40 €/osobu/týždeň (platí sa na mieste kapitánovi lodi).

Chcete poradiť s výberom plavby?

Odporučíme vám presne to, čo potrebujete.

Zavolajte nám: +420 542 221 714

Sme tu pre vás: Po-Pia 8.30–17.00

Nie je pre vás táto plavba to pravé?
Pozrite sa na iné plavby v Chorvátsku.

Zobraziť iné plavby